intro image

Leasing strojů a zařízení

Nakupujte pomocí leasingu

Buďte o krok před konkurencí a využijte pro své produkty a nápady nejnovější technologie.

S našimi leasingovými řešeními je to zcela jednoduché – po celou dobu používáte moderní stroje, aniž byste si je pořizovali. Velkou výhodou je v tomto případě skutečnost, že stroj se platí z průběžných výnosů.

Při sestavování smlouvy se řídíme Vašimi potřebami: Chcete zůstat flexibilní i během doby trvání smlouvy? Nebo si přejete jistotu a kalkulovatelné investiční náklady od fáze plánování až po konec smlouvy?

Budeme Vám spolehlivě stát po boku při Vašich záměrech zde i v zahraničí, aby se Vaše investice proměnila v úspěch!

Kontaktujte nás – nabídneme Vám osobní podporu v místě Vašeho podnikání.

Využijte příležitost: nakupujte pomocí leasingu s PEAC finance

S našimi finančními řešeními a regionálním know-how jsme Vám k dispozici v 8 zemích.

Osobní poradenství

Jsme odborníci na leasing strojů a zařízení s dlouholetými zkušenostmi. Známe objekty i odvětví, ve kterých působíte. Víme, co při financování budete potřebovat a rádi Vám poradíme – zde i v zahraničí.

Volitelné možnosti smlouvy

Vaše potřeby a finanční situace jsou pro nás při sestavování smlouvy na prvním místě.

Ať už se jedná o krátkou nebo dlouhou dobu splácení, nízké nebo vysoké splátky či o kalkulovanou zůstatkovou hodnotu na konci smlouvy – díky vhodné opci rozhodujete dnes i v budoucnu o své jistotě a flexibilitě.

Rychlé schvalování

Máte atraktivní nabídku a potřebujete rychlé řešení jejího financování. Díky našemu objektovému know-how a transparentním procesům se na naše rozhodnutí můžete spolehnout – bude rychlé a zohlední Vaše potřeby.

Základní typy smluv

Každá firma, odvětví a objekt mají své individuální požadavky. Proto s Vámi sestavíme takovou smlouvu, která bude těmto požadavkům odpovídat.


Základní typy smluv

1 Finanční leasing
2 Operativní leasing
3 Úvěr s dotací a bez dotace

1) Finanční leasing

Tradiční forma financování spojená s možností nabídky nízkých akontací a sezónních splátek. Tento produkt je již vnímán především jako pořízení stroje, i když formou splátek.

2) Operativní leasing

Pokud si zvolíte financování prostřednictvím tohoto produktu, dá se zjednodušeně říci, že platíte jako příjemce leasingu pouze za využívání vybraného stroje nebo zařízení.

Vhodným stanovením zůstatkové hodnoty majetku lze nastavit optimální výši měsíční splátky, a tak přizpůsobit leasingovou smlouvu finančním možnostem jakékoliv firmy. V součtu leasingových splátek tedy neuhradíte celou pořizovací cenu. To ocení zejména klienti, kteří chtějí rozvíjet své společnosti nákupem kvalitních a velkokapacitních strojů.

Po ukončení leasingové smlouvy má zákazník následující možnosti:

  • Pokud chce stroj dále využívat a disponuje částkou ve výši zůstatkové hodnoty, může stroj přímo odkoupit do svého majetku
  • V případě, že mu jeho situace nedovoluje přímý odkup, nabídneme zákazníkovi rozložení tohoto zůstatku do dalších, jemu dostupných splátek (prodloužení leasingové smlouvy)
  • Třetí možností je vrácení předmětu leasingu leasingové společnosti. Pokud zákazníkovi skončí zakázka a nemá pro předmět leasingu další využití, nebo již stroj kvalitativně nebo kapacitně nevyhovuje jeho potřebám, může nám jej vrátit bez povinnosti splácet zůstatkovou hodnotu


3) Úvěr s dotací a bez dotace

Vhodná forma pro investice spolufinancované pomocí dotací z fondů EU ( http://www.eib.org). Ve srovnání s klasickým bankovním úvěrem nabízíme především jednodušší formy zajištění, které jsou ve většině případů omezeny pouze na samotný předmět financování. Důležitou roli hraje tento produkt v oblasti zemědělství s dotacemi z fondů PGRLF ( https://www.pgrlf.cz) a SZIF ( http://www.szif.cz ).

Možnosti splácení

1 Lineární splátky , pro jistotu při plánování

2 Degresivní splátky , když investice generuje výnosy zejména na začátku

3 Progresivní splátky , když investice generuje výnosy teprve později

4 Sezónní splátky , když váš výrobní proces generuje nepravidelné výnosy

Důvody hovořící pro leasing

Zlepšete a zajistěte svoji likviditu a rentabilitu

Vaše likvidní prostředky nebudou díky leasingu vázány v investičním majetku. Vytvořte si tak více volného prostoru pro investice, jež jsou opravdu nutné. Kromě toho můžete Váš volný kapitál využít například pro skonta a rabaty u dodavatelů.

Profitujte z flexibility, kterou Vaše smlouva nabízí

Ať už se jedná o krátkou nebo dlouhou dobu splácení, nízké nebo vysoké splátky, jednorázové platby, možnost předčasného ukončení smlouvy nebo možnost jejího prodloužení; přizpůsobíme naše finanční řešení Vašim potřebám.

Sale-and-lease-back: Získejte zpětně prostor pro investice

Prodejte objekty, do kterých jste v průběhu obchodního roku investovali a profinancujte je leasingem zpět. Budete tak profitovat ze zpětného financování Vašeho investičního majetku.

Prodejte staré objekty

Využijte naše dlouholeté zkušenosti s prodejem leasingových objektů. Rádi Vám pomůžeme získat tímto způsobem nové příležitosti.

Šetřete Váš čas díky financování použitých strojů

Pro zakázky, jež je třeba realizovat rychle, Vám nabízíme možnost financovat použité stroje, které se technicky nachází na nejnovější úrovni. Tyto stroje jsou zpravidla rychle k dispozici a lze je do výroby nasadit dříve než nové objekty.

Zní to přesvědčivě? Samozřejmě, že ano. Neodkládejte důležitá investiční rozhodnutí a kontaktujte nás.

Vaše kontaktní osoba:

Západ České republiky
Marek Krutiš
Telefon: +420 222 929 434
Mobilní: +420 606 678 583
E-Mail: marek.krutis@peacfinance.cz

Východ České republiky
Tomáš Kašík
Telefon: +420 222 929 411
Mobilní: +420 606 678 581
E-Mail: tomas.kasik@peacfinance.cz